Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

Sukurta 2020.11.26 / Atnaujinta 2020.11.26 08:44
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

   Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

   „Prieš šimtą metų pasirašyta Taikos sutartis yra vienas iš tų įvykių, kurie palieka teigiamų prisiminimų, nepaisant to, kad Lietuvos ir Rusijos istorija turėjo įvairių etapų“, – teigė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas. Ambasadorius pabrėžė, kad praeitis priimama tokia, kokia buvo – su teigiamais ir neigiamais akcentais.

   Diskusijoje, kuri vyko gyvai ir nuotoliniu būdu, dalyvavo tematikos specialistai ir istorikai iš Rusijos, Lietuvos bei Lenkijos. Diskusijos metu buvo aptartas istorinis kontekstas ir tarptautinė padėtis Taikos sutarties sudarymo metu, derybų eiga, sutarties pasirašymas ir reikšmė, taip pat istorinės atminties apie šį įvykį formavimas.

   Dvišalės Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos sprendimu, renginį organizavo Lietuvos ambasada Rusijoje, Visuotinės istorijos institutas prie Rusijos Mokslų akademijos ir Lietuvos istorijos institutas. Diskusiją moderavo Lietuvos istorijos instituto direktorius, habil. dr. Alvydas Nikžentaitis ir Rusijos mokslų akademijos akademikas, istorijos mokslų daktaras Aleksandras Čubarjanas.

   Visi, pageidaujantys pažiūrėti apskritojo stalo vaizdo įrašą, tai gali padaryti „Youtube“ svetainėje: https://youtu.be/kVYS7L4HGF0

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia brutalios jėgos naudojimą ir taikių demonstrantų suėmimus, pažeidžiančius žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės principus. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   IMG_3134.JPG

   Gruodžio 15 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ir Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Jolanta Malinauskaite-Vektoriene pagerbė 1949 metų gruodžio 15 dieną Šlynakiemyje žuvusių Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo atminimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   _MM21594.jpg

   Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

   Dvišaliai santykiai »
   4-4.jpg

   Lapkričio 23 dieną, minint Lietuvos kariuomenės dieną, Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Lenkijos lietuvių draugijos pirmininku, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktoriumi Algirdu Vaicekausku ir ,,Aušros“ vyr. redaktore Irena Gasperavičiūte uždegė simbolines žvakutes ant 1919-1920 metais žuvusių Berznyko bei Seinų kapinėse palaidotų Lietuvos savanorių kapų.

   Atstovybių naujienos »
   Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

   Daugiašaliai santykiai »