Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai

Sukurta 2020.11.26 / Atnaujinta 2020.11.26 18:18
   Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai

   Lapkričio 26 dieną virtualaus apdovanojimų renginio metu paskelbti užsienio reikalų ministerijos inicijuoto konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai. Konkurso laureatus pasveikino užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

    „Ugdant įvairių sričių Europos Sąjungos (ES) klausimų specialistus, svarbu ne tik suteikti galimybes jauniems žmonėms gauti žinių apie ES ir Lietuvos veikimą joje, bet ir skatinti juos pačius būti aktyviais, kuriančiais ir besidominčiais tokiais svarbiais ES klausimais, kaip – klimato kaitos neutralumas, skaitmenizacija, dirbtinis intelektas, migracijos iššūkiai, ir savo pasiūlymais galinčiais prisidėti prie Lietuvai ir ES kylančių iššūkių sprendimo,“ –  teigė viceministras.

   Konkursui pateiktus darbus vertino komisija sudaryta iš užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pasiūlytų viešojo ir nevyriausybinio sektorių bei aukštojo mokslo institucijų atstovų. Vertinimo komisijos sprendimu, konkurso laureatais paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti 5 Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro absolventai:

   I-a vieta skirta Vilniaus universiteto absolvento Donato Jodaugos magistro darbui „Transatlantic trade relations (2012-2019: from ambitious TTIP negotiations to ad-hoc Trump-era trade policy decisions“;

   II-a vieta skirta Kauno technologijos universiteto absolvento Vytenio Dirmeikio magistro darbui „Europos Sąjungos paramos įtaka Lietuvos  žemės ūkiui“;

   III-ia vieta skirta Vilniaus universiteto absolventės Ievos Galkytės magistro darbui „Politics Of Normative Hegemony: A Case Of The EU-Egypt Cooperation On Migration“.

   Komisijos sprendimu, taip pat skirtos dvi skatinamosios vietos - Marcin Dubovski magistro darbui „Teisinės priemonės socialinio dempingo užkardymui

   Europos Sąjungoje“ ir Kotrynos Seliunaitės magistro darbui „ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo dirbtiniam intelektui ypatumai“.

   Užsienio reikalų ministerija ir toliau sieks, kad kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga organizuojamas konkursas taptų ilgalaike iniciatyva. Tikimasi, kad tai padėtų sustiprinti valstybės, aukštojo mokslo institucijų ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą, populiarinant mokslinius tyrimus ES tematika, motyvuotų studentus specializuotis ES klausimais bei prisidėtų prie aukšto lygio ES specialistų rengimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_0076.jpg

   Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmąkart surengtoje nuotolinėje diskusijoje su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvoje pabrėžė, kad, reaguojant į globalius iššūkius, ES užsienio politikoje privalu laikytis vertybinio požiūrio.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Reaguodama į besitęsiantį Baltarusijos režimo institucijų žiaurumą ir palaikydama demokratines Baltarusijos žmonių teises, gruodžio 17 dieną Europos Sąjunga (ES) paskelbė trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7226.jpg

   Gruodžio 3 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius nuotolinėje diskusijoje su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvoje pabrėžė, kad ES turi proaktyviai teikti pagalbą demokratinių pokyčių siekiančioms Rytų kaimynystės partnerėms.

   Daugiašaliai santykiai »
   1.jpg

   Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas nuotoliniu būdu dalyvavo 23-ajame Europos Sąjungos (ES) ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (ASEAN) ministrų susitikime. Susitikime sutarta dėl ES-ASEAN strateginės partnerystės ir priimtas bendras pareiškimas dėl junglumo (ASEAN-EU Joint Ministerial Statement on Connectivity).

   Daugiašaliai santykiai »